10 VECÍ, KTORÉ NIKDY NEPOCHOPÍM

Moja myseľ je hravá a podivná. Často ma núti do náročných metafor, ktorým nikto okrem nej nerozumie. Inokedy ma zas bombarduje dementnými otázkami, na ktoré jej nedokážem odpovedať ani po dôkladnej rešerši, dvoch pohároch vína a desiatej hodine večer. Zopár som ich pre vás vybrala. Nie som si istá, že toto čítanie pre vás bude prínosné. Neživím v sebe ani nádej, že niekto z vás pozná odpovede. Dnes som skrátka hravá a počítam s tým, že mi to odpustíte.1. Prečo ľudia, ktorí práve na vlakovej stanici nešťastnou náhodou stratili mobil, peňaženku či lístok na vlak a potrebujú tvoje dve eurá, nikdy nemajú všetky zuby.

/a cit pre módu/

2. Ako sa do espressa zmestia štyri kocky cukru.

/bez toho, aby ti odpadli ruky/

3. Kde majú domček tie čudné lesklé minizvieratká s neurčitým počtom nôh, ktoré máme všetci v kúpeľni.

/a prečo práve kúpeľňa/

4. Kam migrujú dezertné lyžičky, gumičky do vlasov a faktúry od vecí, ktoré treba poslať na reklamáciu.

/a prečo vždy a všade chodia v skupinách/

5. Ako sa miesi cesto na pizzu s umelými nechtami.

/ja viem, nemiesi/

6. Prečo Róberta Fica jeho manželka už dávno nevymkla na balkóne a nepredala jeho hodinky.


7. Kde je planéta grafikov a ilustrátorov, ktorí sa živia tvorbou desivých mačiatok a stád čiernych koní s rozviatymi hrivami, ktoré následne kreatívci z rozvojových krajín umiestňujú na vankúše, deky, hrnčeky, kľúčenky a puzzle, ktoré ja následne neúnavne dostávam stále od tých istých rodinných príslušníkov a ktoré Lukáš následne... no nič.

/vážne nič/

8. Či ľudia, ktorí vedia veľmi pekne fotiť jedlo na instagram, jedli v posledných rokoch aj niečo teplé.

/nehovorím to zo závisti, tiež fotím celkom fajn/


9. Ako mohlo v prírode, ktorá dala život ňu-ňu mačiatkam, pistáciám a rope, vzniknúť niečo tak nekvalitné ako je ľudské koleno.

/a prečo všetky dobré krémiky na kĺbiky musia až tak veľmi smrdieť/

10. Čím si náš národ zaslúžil Dušana Grúňa.

/a naozaj mu vlasy farbí Soros?/

Neviem, čo dodať. Možno sa moje otázky vo vašej spoločnosti upokoja a ja sa budem môcť opäť začať venovať niečomu ušľachtilejšiemu. Domácnosti bez odpadu, jarnému detoxu či nebodaj mojim klientom, ktorí ešte stále veria tej vratkej ilúzii zrelej a racionálnej inžinierky. Urobte mi radosť. Napíšte mi, ak zachytíte akúkoľvek stopu, ktorá by mohla viesť k rozlúšteniu týchto hodnotných záhad.

#firstworldproblems

You Might Also Like

0 komentárov