BEZ PLÁNU A BEZ ROZMYSLU

Ahojte.
Kde to ste? Prečo tu ste a prečo som tu ja?

Ak so mnou trávite Vianoce, chodíte na pivo alebo vám posielam faktúry, možno ste si už všimli, že som písací typ.

Písací typ je jedinec, ktorý na pohľadnice z dovoleniek píše básničky. Niekto, kto si pri cestách vlakom v hlave formuluje, ako čo najlepšie kamarátom prerozprávať tú banálnu vtipnú historku z pošty.

Milovník karisblokov.

Introvert? Často.
Neúnavný hľadač príbehov.
Atramentový fotograf.

Myslím, že sa delíme na písacie typy a písacích túžobníkov. Všetci by sme chceli vedieť písať a písať. Spisovateľ je pre mnohých z nás životná cesta ovenčená podobnou svätožiarou ako spevák, herec, dirigent... Vidíte ich v akcii a chcete byť v ich koži. Ale späť k tomu, prečo ste tu.

Čím som staršia a spokojnejšia, tým neodbytnejšími sa moje tvorivé inštinkty stávajú. Budím sa s nápadmi, ktoré následne celé týždne a mesiace neúnavne rozvíjam, kým neprídem na to, že som na ne ešte nedorástla. A tak ich odkladám, no nezahadzujem. Trpezlivo na mňa čakajú.
A tak som sa rozhodla začať rásť. Trochu tomu pomôcť. Začať písať v malom.O čom?
O tom, čo prichádza v špinavom okne električky, bezsennej posteli a pri pohári vína.
Nechcem vám to komplikovať hneď na začiatku, ale nemôžem vám sľúbiť nič konkrétne. Report z fashionweeku, recenziu na hydratačný krém ani recepty. Moja tvorivá hlava zatiaľ nevie pracovať systematicky. A ak sa to náhodou ani nikdy nenaučí, asi sa na ňu nebudem hnevať. Dokážem písať len o tom, čo ma pohltilo pred pol hodinou alebo včera. Bez rozmyslu.

Verím, že sa moje myšlienky raz za čas hodia niekomu z vás. A že sa mne hodia tie vaše. Že si tu budeme vymieňať inšpiráciu, opravovať čiarky a tešiť sa z toho, že sme si podobní. Znie to zmysluplne. A možno spolu vyrastieme na tie veľké projekty schované v zásuvke. Takmer by som povedala, že som o tom presvedčená, ale nepoviem. Už aj tak končím patetickejšie, než som chcela. Skrátka začiatočník.
You Might Also Like

0 komentárov